Aktualności

Zegar słoneczny

21.06.2022  Montaż szkolnego Zegara Słonecznego w najdłuższym dniu w roku – przesilenia letniego (maksymalne wychylenie osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca) górowanie Słońca nad Zwrotnikiem Raka. Metrycza Zegara Słonecznego Amigo: ·        Tarcza – piaskowiec

Więcej »

Zajęcia laboratoryjne

15.06.2022  Zajęcia laboratoryjne w pracowni dydaktyki fizyki na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego (tor powietrzny, armatka, Wahadło Oberbecka, doświadczenia w komorze próżniowej) – kl. III LO4.

Więcej »

ERASMUS+

13-17 czerwca 2022  Kurs językowy w Galway w Irlandii. Projekt realizowany w ramach programu ERASMUS+ ,,Mobilność uczniów, kadry w edukacji szkolnej”.

Więcej »

Festyn

05.06.2022  Festyn św. Filipa Smaldone – patrona osób niesłyszących – Fundacja Fonis.

Więcej »

Warsztaty

01-23 czerwca 2022  Warsztaty profilaktyczne ,,ARS – czyli jak dbać o miłość?” – kl. I LO.

Więcej »

Warsztaty 

30.05.2022 Warsztaty aktywnej percepcji sztuki współczesnej pod kierunkiem Piotra Gardeckiego – kl. I LO.

Więcej »

Erasmus+ w Lizbonie

23-30 maja 2022 Szkolenie w ramach Erasmus+ w Lizbonie (Portugalia) – ,,Boost your creativity and prevent early school leaving: Steps for integration and intercultural education”.

Więcej »

Egzamin ósmoklasisty 2022 

24.05.2022 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. 25.05.2022 Egzamin ósmoklasisty z matematyki. 26.05.2022 Egzamin ósmoklasisty z języków obcych – język angielski / język niemiecki.

Więcej »

Finał akcji na rzecz Hospicjum

16.05.2022 ,,Zamiast Kwiatka Niosę Dobro” – finał akcji na rzecz Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska ,,Formuła Dobra” pod hasłem ,,Tu rośnie dobro” – z zasadzonych przez nas żonkili uzbieraliśmy kwotę 500zł, którą przekazaliśmy

Więcej »

Matura 2022

04.05.2022 Pisemny egzamin maturalny z języka polskiego – poziom podstawowy. 05.05.2022 Pisemny egzamin maturalny z matematyki – poziom podstawowy. 06.05.2022 Pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego oraz języka niemieckiego – poziom podstawowy. 09.05.2022

Więcej »

Zajęcia edukacyjne w drukarni 

26.04.2022 – Zajęcia edukacyjne w drukarni INTERCARD (przygotowanie papieru firmowego z logo Amigo, obserwacja stanowisk pracy na terenie drukarni w ramach doradztwa zawodowego) – uczniowie z ,,Manufaktury pod Parasolem”.

Więcej »

Karp kontra garb

11.04.2022r. Wycieczka edukacyjna do Rudy Milickiej i Sań -,,KARP kontra GARB” (obserwacja flory i fauny na ścieżce przyrodniczej nad stawami, wizyta w gospodarstwie rybackim oraz hodowli wielbłądów i alpak).

Więcej »

Jarzyny dla Ukrainy

4-12.04.2022 r. Jarzyny dla Ukrainy – szkolna zbiórka nasion do warzywnych ogródków. Dziękujemy za buraczki, cebulę, marchewkę, fasolę, kapustę, dynię, pietruszkę, cukinię, brukselkę, koper, groszek, patisony, seler, por, pomidory, ogórki!!!

Więcej »

Eko-Wiosna

15.03.2022 – Eko-Wiosna w Amigo. Zakładamy budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy oraz domki dla owadów.

Więcej »

Pomoc Ukrainie

Przyłączyliśmy się do akcji pomocy Ukrainie. W dniach 28.02 – 04.03 trwała zbiórka rzeczy na rzecz Ukraińców. Dodatkowo, firma uczniowska “Manufaktura pod Parasolem” przygotowała specjalną edycję mydełek w barwach flagi Ukrainy, które zostały przekazane wolontariuszom ze świetlicy

Więcej »

Wielokulturowość w Europie

13-12-2021 – Zajęcia warsztatowe – Wielokulturowość w Europie – zapoznanie z pojęciami tolerancji, współpracy oraz działań UE skierowanych na rzecz poszanowania wielokulturowości. Organizator: Dom Europy we Wrocławiu – klasa 7 SP.

Więcej »

“Czy dokarmiać ptaki?”

22 listopada 2021 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do Stacji Ornitologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego w Rudzie Milickiej – warsztaty „Czy dokarmiać ptaki?”, obserwacje ptaków na Stawach Milickich – klasa 7-8 SP.

Więcej »

11 Listopada – Święto Niepodległości

Szkolne Obchody Święta Niepodległości w „Amigo”: udział w akcjach MEiN – „Szkoła do hymnu 11.11”, „Szkoła pamięta”. Szkolny Koncert „Patriotyzm na szkolną nutę”. Warsztaty plastyczne „Biało-czerwone kotyliony”, gazetki okolicznościowe, prelekcje i pogadanki na

Więcej »

“Tu rośnie dobro”

20 października 2021 r. klasa III LO przeprowadziła prace ogrodnicze nad rabatką kwiatową na rzeczpodopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska – Formuła Dobra w ramach akcji “Tu rośnie dobro”.

Więcej »

Poznajemy Dolny Śląsk

15 października 2021 r. w ramach programu Poznajemy Dolny Śląsk klasa II LO wzięła udział w wycieczce historyczno-edukacyjnej do Kłodzka, gdzie uczniowie zwiedzili stare miasto oraz wzięli udział w edukacyjnej grze terenowej w

Więcej »

Ceramiczne ABC

W dniu 24.09.2021 r. klasa III LO wzięła udział w warsztatach w pracowni Ceramiki w Domaszczynie – Ceramiczne ABC.

Więcej »
Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy –
wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

 

Formularz zgłoszeniowy

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny! 

Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniow

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
Plac Powstańców Warszawy 1
50-153 Wrocław