Aktualności

Drezno

02.06.2023 – Wyjazd historyczno-edukacyjny do Drezna (zwiedzanie Zwinger, historie – Verkehrsmuseum).

Więcej »

Maraton matematyczny

27.05.2023 – XX Maraton Matematyczny – Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. – Kategoria uczniowie: Celina Jaśkiewicz kl. I LO – rozegranych 6 rund, Piotr Wdowiak kl. III LO – rozegranych 5 rund,

Więcej »

Serce dębu

26.05.2023 – Projekcja filmu edukacyjnego o tematyce ekologicznej ,,Serce dębu’’ – DCF Wrocław, kl. 7SP, 8SP, I LO, II LO, III LO.

Więcej »

Karta rowerowa

17.05.2023 – Teoretyczny egzamin na kartę rowerową w SP i LO Amigo.18.05.2023 – Praktyczny egzamin na kartę rowerową w SP i LO Amigo.

Więcej »

Egzamin maturalny

4.05.2023 – Pisemny egzamin maturalny z języka polskiego – poziom podstawowy5.05.2023 – Pisemny egzamin maturalny z języka angielskiego – poziom podstawowy8.05.2023 – Pisemny egzamin maturalny z matematyki – poziom podstawowy9.05.2023 – Pisemny egzamin

Więcej »

Warsztaty

4-8 maja 2023 – Warszaty introligatorskie i grafiki komputerowej w Drukarni Intercart- Manufaktura pod Parasolem.

Więcej »

Projekcja filmu

24.04.2023 – Prelekcja filmu na temat języka reklamy pod tytułem ,,Wśród chwastów’’ – Kino Arkady, kl. II LO.

Więcej »

Gadka Senacka

21.04.2023 – Wychowanie obywatelskie – Gadka Senacka – udział w młodziezowym posiedzeniu Senatu RP. Zwiedzanie gmachu Sejmu i Senatu RP w Warszawie (przedstawiciele I, II, III klasy LO Amigo).

Więcej »

Akcja Żonkile

19.04.2023 – Bierzemy udział w Akcji Żonkile. Projekcja filmu ,,Zdażyć przed panem Bogiem’’ scenariusz na podstawie reportażu Hanny Krall w reż. Artura Mikulskiego, reż. animacji Dominiki Struzik.

Więcej »

Warsztaty

13.04.2023 – Warsztaty oraz projekcia filmu ,,Nasze miejsce w naturze. O znaczeniu bioróżnorodności. Animal’’ – kl. 7 SP, kl. I LO. Projekt edukacyjny KINO SZKOŁA w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Więcej »

Wielkanocny Kiermasz

04.04.2023 – Wielkanocne kiermasze, gry i zabawy w Amigo:o Gra terenowa ,,poszukiwanie jajek’’,o Quiz ,,Jeden z dziesięciu’’ – edycja wielkanocna,o Konkurs na najładniejszą pisankę,o Kawiarenka wypieków – zbiórka charytatywna na azyl dla zwierząt.

Więcej »

Wspieramy Hospicjum dla Dzieci

30 marca – 4 kwietnia 2023 Wspieramy Hospicjum dla dzieci Formuła Dobra – Żonkilowa Wiosna. Za oknem zima, a w naszym pokoju nauczycielskim wiosna. Nasz ogródek kwiatowy jest pełen żonkili ? Jeśli ktoś

Więcej »

Gadka Senacka

17.03.2023 – Gadka Senacka – Ogólnopolski Projekt Uczniowski pod patronatem Marszałka Senatu RP Tomasza Grodzkiego – ,,Lekcja o Ukrainie – Edukacja w szkole, a nie w schronach’’. Senat RP – Warszawa – reprezentant

Więcej »

Ogólnopolski Test o Zdrowiu

6-15 marca 2023 – Ogólnopolski Test o Zdrowiu w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej 2020-2023 pod patronatem Prezydenta RP i Ministerstwa Zdrowia – uczniowie wszystkich klas SP i LO Amigo.

Więcej »

Wykłady na Politechnice

14.03.2023 – III edycja wykładów na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej ,,Matematyka jest wszędzie’’. Wykłady: ,,Teoria wyrabiania ciasta’’, ,,Matematyczne graffiti’’, ,,Lekcja przyrody matematycznej’’, ,,Nieprawdopodobne!’’, – uczniowie realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym z klasy III

Więcej »

Konkurs

13.03.2023 – Konkurs w SP Amigo – ,,Zainwestuj w Matematykę’’, Szkolne Święto Matematyki.

Więcej »

Lekcja samorządowa

6.03.2023 – Wrocław moja Mała Ojczyzna – lekcja samorządowa w pytaniachi odpowiedziach z udziałem Jacka Sutryka – Prezydenta Miasta Wrocławia i Michała Piechela – Radnego Rady Miejskiej Wrocławia.

Więcej »

Konkurs fizyczny

3.03.2023 – XIX Międzynarodowy Konkurs Fizyczny im. Bożeny Koronkiewicz – etap międzyszkolny w X LO we Wrocławiu. Piotr Wdowiak III LO, Karol Gądek IV LO.

Więcej »

Lekcja muzealna

3.03.2023 – lekcja muzealna w Muzeum Pana Tadeusza ,,Los romantyka, czyli Adam Mickiewicz i jego epoka’’- kl. II LO.

Więcej »

“Hazard? Nie daj się wciągnąć”

27.02.2023 – udział w akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej ,,Hazard? Nie daj się wciągnąć’’ pod honorowym patronatem MF i MEiN. Prowadzący warsztaty Katarzyna Bielewicz, Michał Karczmarek.

Więcej »

Koncert

07.02.2023  Koncert  edukacyjny  „Fascinating rhythm” w  Narodowym Forum Muzyki –  kl. 7 SP oraz I, II , III LO.

Więcej »

Warsztaty

06.02.2023  Warsztaty w zakresie profilaktyki uzależnień  –  Rozwijanie umiejętności radzenia sobie z negatywną presją  –  kl. II LO

Więcej »

Warsztaty

03.02.2023 Warsztaty papiernicze w Drukarni Artystycznej INTERCART w ramach doradztwa zawodowego i kreatywności.

Więcej »

Balladyna

01.02.2023 Spektakl teatralny „Balladyna” Juliusza Słowackiego – Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Sala koncertowa Polskiego Radia.

Więcej »

Lekcja niemieckiego w DCF

27.01.2023  Lekcja języka niemieckiego na dużym ekranie w Dolnośląskim Centrum Filmowym . Projekcja filmu „Vincent will Meer”  –  „Wincent chce nad morze”  kl. I LO. 

Więcej »

Wykład

13.12.2022 „Życie na planetach krążących wokół gwiazd rozbłyskujących” – wykład w języku angielskim – mgr Kamil Bicz (doktorant Instytutu Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego specjalizujący się w badaniach aktywnych zjawisk na Słońcu i innych gwiazdach)

Więcej »

Konferencja

07.12.2022 I Konferencja ekspercka o charakterze informacyjno-szkoleniowym dla kadry zarządczej i dydaktycznej dolnośląskich szkół. „Bezpieczeństwo jest najważniejsze – szkolnictwo.pl”.

Więcej »

Próbny Egzamin Ósmoklasisty z Wydawnictwem Operon

08.12.2022 Ogólnopolski, próbny egzamin ósmoklasisty z języków obcych: język angielski / język niemiecki z Wydawnictwem Operon.07.12.2022 Ogólnopolski, próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki z Wydawnictwem Operon.06.12.2022 Ogólnopolski, próbny egzamin ósmoklasisty języka polskiego z Wydawnictwem

Więcej »

Dzień Języków Obcych

29.11.2022 Dzień Języków Obcych w Amigo:– Konkurs na Amigowego Poliglotę,– Konkursy i zabawy językowe,– Językowe Karaoke,– Szukanie skarbów,– Healthy Lunch – warsztaty kulinarne z przepisami różnych stron świata.

Więcej »

Szkolny Konkurs Recytatorski

25.11.2022 Szkolny Konkurs Recytatorski – „Spotkanie z Poezją” >> Wisława Szymborska: „Nic dwa razy”, „Wietnam”, „Dłoń”, „Zdumienie”, „Niektórzy lubią poezję”;>> Tadeusz Różewicz: „Kto jest poetą”, „List do ludożerców”, „Jak dobrze” – klasa 7

Więcej »

Próbna matura

22.11.2022 Próbny, pisemny egzamin maturalny z języka polskiego – poziom podstawowy/poziom rozszerzony z Wydawnictwem Operon. 23.11.2022 Próbny, pisemny egzamin maturalny z matematyki – poziom podstawowy/poziom rozszerzony z Wydawnictwem Operon. 24.11.2022 Próbny, pisemny egzamin

Więcej »

Święto Niepodległości

10.11.2022 Obchody Święta Niepodległości w Amigo ·        SZKOŁA DO HYMNU 11.11. ·        Koncert pieśni patriotycznych ,,Patriotyzm na szkolną nutę” ·        Warsztaty – dyskusje  – Co to znaczy kochać swój kraj? – To jak to jest z

Więcej »

Profilaktyka uzależnień

Październik-Listopad 2022 – Warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień SMASHED (program prewencji spożywania alkoholu przez młodzież) w klasach licealnych.

Więcej »

Święto Dyni w Amigo

28.10.2022 – Święto dyni w SP i LO Amigo (konkursy na najlepszy kostium, dyniowe warsztaty kulinarne, quizy, aukcja wypieków na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt).

Więcej »

Wycieczka

11 -13 października 2022 – Wycieczka edukacyjno-historyczna do Poznania i Gniezna (w programie: Poznań, Gniezno, Ostrów Lednicki, Biskupin, Mosina) – kl. III LO, IV LO

Więcej »

Lekcja muzealna

10.10.2022 – ,,Gwiazdy romantyzmu w Ossolineum” – rękopisy sławnych romantyków – lekcja muzealna języka polskiego – kl. II LO i IV LOB

Więcej »

Dzień jabłka

05.10.2022 – Jesienny, Szkolny Dzień Jabłka – W klasie VII SP 5 października odbyły się klasowe obchody Dnia Jabłka (Apple Day).W trakcie warsztatów kulinarnych z użyciem termomixów klasa VII z panią Renatą Gąsior

Więcej »
Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy –
wypełnij formularz zgłoszeniowy!
Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

 

Formularz zgłoszeniowy

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny! 

Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniow

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu
Plac Powstańców Warszawy 1
50-153 Wrocław